Elektrik Tarifesi Danışmanlığı

Elektrik Tarifesi Danışmanlığı

Ülkemizde elektrik fiyatlarını düzenleyen yetkili kurum Enerji Piyasası Düzenleme Kurumudur. Kurumun, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda regülasyon amaçlı olarak tarifeler ve mevzuat üzerinde yaptığı sık düzenlemeler, uzmanlık gerektiren bu konuda, tüketicilerin gelişmeleri takibini ve uyumunu oldukça zorlaştırmaktadır.

Evlerde, iş yerlerinde ve sanayi tesislerinde kullanılan elektrik büyük maliyetler oluşturur. Doğru tarifelerle elektrik almak bu maliyetler açısından oldukça önem arz edebilmektedir. Özellikle kendi trafosu üzerinden elektrik alarak ticarethane tarifesinden faturalandırılan işletmeler,  tarife yönetimi ile enerji harcamalarında önemli tasarruf sağlayabilirler. Elektrik faturalarında ortalama %5 i bulan tasarruflar elde etmek mümkündür. Fakat bu konu özel uzmanlık gerektiren bir konudur ve ancak uzman eliyle yönetildiğinde, en yüksek tasarruf seviyeleri yakalanabilir.

Maliyetlerin gün geçtikçe daha çok önem kazandığı günümüz ekonomik şartlarında, işletmelerin enerji kaynaklı maliyetlerinin, toplam maliyet içindeki yeri de dikkate alındığında, bu konuda profesyonel desteğe duyulacak ihtiyaç kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

Tarife yönetimi bugün, işletmelerin enerji yönetimi açısından en önemli basamaktır. Mevzuat ve tarifeler çerçevesinde yapılacak düzenleme ve önlemler olmaksızın, verimlilik çalışmaları ve enerji yönetimi gibi kavramlar eksik kalmaktadır.

En verimli şekilde dizayn edilmiş, teknolojik imkanlardan faydalanan akıllı binalar bile, tarife yönetimi olmaksızın enerjiye daha yüksek tutarlar ödeyebilmektedirler.

Enerji danışmanlık şirketleri tarife ve mevzuatın izin verdiği tüm fayda, teşvik, muafiyet vb. faydaları harekete geçirip yöneterek, işletmenin enerji konusunda en optimum seviyede kalması için enerji değerlerini izler. Fatura veya uzaktan okuma sistemlerini kullanarak incelemelerde bulunur. Bir yandan tarife ve mevzuat değişimlerini, diğer yandan yıllar veya mevsimler içinde yenilenen ihtiyaçları izleyerek bunları uzlaştırır. Uygulamaları yapar, denetler ve düzenler. Siz, kendi işinizle ilgilenirken, Enerji danışmanlık şirketleri sizin bu konudaki işlerinizi tümüyle devralır ve size sonuçlarını raporlar.

Her bir işletme için en önemli hedef mümkün olan en düşük fiyatla elektrik almaktır. Bu noktada elektrik tarifesi danışmanlığı hizmeti almak sizi hedeflerinize daha kolay ulaştıracaktır.

Elektrik piyasasındaki tarife ve mevzuat karışıklığı nedeniyle profesyonel danışmanlık hizmeti almadan tüketicilerin enerji yönetimini yapmaları pek de mümkün değildir. Enerji danışmanlığı hizmeti için yapacağınız harcama ise yapacağınız tasarrufun yanında çok düşük kalacaktır. Bu hizmeti almanın ek bir maliyeti yoktur ve yatırım gerektirmemektedir.

Sayaçlarınızın uzaktan okuma işlemleri için www.metersis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Elektrik Tarifesi Danışmanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön